Jakie wymogi sanitarne powinien spełniać nasz klub fitness?

wymogi dla klubu fitness

Jakie wymogi sanitarne powinien spełniać nasz klub fitness?

Abyśmy my, jako właściciele klubu fitness mogli cieszyć się nienaganną opinią naszych klientów, powinniśmy starać się o to, aby spełniać wszystkie obowiązujące nas wymogi, narzucane nam z góry. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć niepotrzebnych nam kar finansowych. Dzięki temu również nasi klienci będą czuli się zadbani. Jednym z wymogów jakie narzucane są na nas, jako na właścicieli klubu fitness, są wymogi sanitarne. To im przede wszystkim powinniśmy się podporządkowywać.

Wymogi sanitarne obowiązujące w klubie fitness

Każdy klub fitness powinien przede wszystkim posiadać szereg pomieszczeń, jakie określone są w odpowiednich ustawach. Powinniśmy zadbać o pomieszczenia, w których świadczone są odpowiednie usługi. Nie zapomnijmy również o innych, bardzo ważnych pomieszczeniach. Jest to szatnia, zarówno dla personelu, jak i większe szatnie dla naszych klientów. Zadbajmy również o poczekalnię dla naszych klientów. Jest to szczególnie potrzebne dla osób z dziećmi, czy czekających na umówione zabiegi.

Osoby które korzystają z naszych usług powinny również posiadać pomieszczenia sanitarno – higieniczne, z których będą mogły swobodnie, oraz bez skrępowania korzystać.

personel fitness

Pomieszczenia dla personelu

Aby nasz klub fitness cieszył się nienaganną opinią wśród klientów, musimy równie przede wszystkim zadbać o higienę w naszej placówce. Dlatego też powinniśmy posiadać specjalistyczne pomieszczenia, które będą potrzebne naszym pracownikom w celu utrzymania czystości w naszym klubie.

Będzie to między innymi pomieszczenie, w którym znajdować będzie się miejsce na pojemniki na odpady. Zadbajmy również o to aby sprzęt do utrzymania czystości również znajdował swoje specjalnie wyznaczone do tego celu miejsce. Musimy również wygospodarować przestrzeń, w której umieścimy preparaty kosmetyczne niezbędne w klubie fitness, czy czystą oraz brudną bieliznę.

Coraz częściej znaleźć możemy specjalnie wydzielone miejsce dla osób palących. Dzięki temu na pewno zdobędziemy większą ilość potencjalnych klientów, a osoby nie palące również będą zadowolone. Aby odnieść sukces postarajmy się więc o znalezienie lokum o większej powierzchni, w której pomieścimy wszystkie niezbędne dla nas pomieszczenia.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie – I’m Fit Klub Fitness

Odpowiedz