Jak się ubrać na rower?

rowerem w góry

Jak się ubrać na rower?

Jazda na rowerze może stać się przyjemnością całoroczną pod warunkiem zainwestowania w optymalną odzież. Rowerzyści nie doceniają tego punktu i często zapadają na poważne choroby, kończą w łóżku i przestają trenować, a wystarczy tylko zestaw prostych, lecz skutecznych rad, zapewniających maksymalny komfort, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Czego nie robić? Od tego zacznijmy omawianie tematu. Unikaj zbyt długich spodni dresowych wpinających się w łańcuch i utrudniających pedałowanie. Nigdy nie zamieniaj profesjonalnego kasku na zwykłą czapkę. Wyposaż się w okulary z filtrem UV, aby ochronić oczy przed napływem paprochów, latających żyjątek, itp. To bardzo groźne, jeżeli nie chronisz oczu podczas jazdy z dużą prędkością. Większość rowerzystów w zetknięciu z małym kamyczkiem rozkłada się natychmiast na drodze, tracąc bezwzględnie panowanie nad kierownicą. Ubieraj się we wzmocnioną i wygodną, dopasowaną idealnie do ciała odzież termoaktywną. Masz dzisiaj do dyspozycji stroje jednoczęściowe lub składające się ze spodni i koszulki. Odzież i bielizna termoaktywna to właśnie szansa na podniesienie wartości jazdy rowerowej w porze panowania gorszych warunków. Buty nakładane na rower nie powinny być nigdy zbyt ciężkie. Przed każdym użyciem warto je też wyczyścić, by łatwo stykały się z pedałami. Kup koniecznie kamizelkę odblaskową lub nakładki na nadgarstki i szyję, aby stać się widocznym na drodze. Nie musisz zawsze nakładać całego zestawu odzieżowego. Rowery górskie możesz wyposażyć w zamykaną skrzynkę, do której włożysz wszystkie niezbędne gadżety. To pomysł fantastyczny dla osób wybierających rower do codziennych, roboczych podróży. Odzież ma to do siebie, że jest elastyczna i nie powoduje specjalnych trudności w sensie jej pakowania. Ubiór rowerowy ma docelowo pełnić funkcje wentylacyjne i sprawnie odprowadzać wodę, pochodzącą z naturalnego wysiłku. Lepiej unikaj czerni, skupiając się na żywych, bardziej widocznych kolorach. To rada istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Nowoczesna odzież termoaktywna jest rozwiązaniem nie tylko dotykającym środowiska rowerzystów. Zapewnia komfort treningowy w obszarach sportowych, ale też codziennych. Optymalne dopasowanie odzieży na rower sprawi, że przez cały rok osiągniesz niesamowite wyniki sportowe i oczywiście pełne zadowolenie z jazdy!

Ten typ odzieży stosowany jest głównie przy okazji górskich przejazdów. Należy jednak pamiętać, że do tego typu wycieczek rowerowych najlepiej posiadać także odpowiedni rower górski, których charakteryzować będzie się niezawodnością.

Odpowiedz