Sklep jeździecki i zakupy dla konia

Sklep jeździecki i zakupy dla konia

Stało się, kupiłaś własnego konia. Możemy pogratulować odwagi, bo nie jest to zwierzę tanie w utrzymaniu. Niemniej musimy zmartwić cię, ponieważ będą czekały na ciebie kolejne wydatki. Sklep jeździecki ma tak bogatą ofertę, że ciężko będzie nie wyjść z niego nie będąc obładowaną mnóstwem przedmiotów.

Sprzęt dla konia ze sklepu jeździeckiego

Przykładowa lista wyposażenia konia do jazdy może (ale nie musi!) zawierać między innymi:

  • Futro pod siodło – ma na celu amortyzowanie wstrząsów.
  • Ogłowie – rzemienie owinięte na łbie końskim, tworząc uprząż.
  • Siodło – do wyboru mamy wszechstronne albo do skoków.
  • Kaloszki – kawałki gumowych kółek, które zakłada się na kopyta w celu ochrony ich przed stłuczeniami.
  • Pad i owijki – chroni grzbiet konia przed siodłem, a owijki chronią piszczele przed naderwaniem ścięgna.
  • Derka – podobnie do czapraka, chroni przed uderzeniami siodła, a dodatkowo wchłania pot.

Za to wszystko sklep jeździecki może zażyczyć sobie nawet 3000 złotych (jeśli będziemy wybierać markowe produkty). Oczywiście możemy zejść z tą ceną do nawet 1200 złotych, jednak zważywszy, że samo siodło może kosztować nawet 1000 złotych, 200 pozostaje nam na niskiej jakości oprzyrządowanie do konia.

Ubrania ze sklepu jeździeckiego

Poza sprzętem dla konia, każdy jeździec będzie potrzebował dodatkowo ubrań dla siebie, aby w ten sposób w wygodny sposób móc ujeżdżać konia. Sklep jeździecki, w przeciwieństwie do sportowych sieciówek, będzie posiadał takie wyposażenie.

Do typowego ubrania jeźdźca należą przede wszystkim bryczesy, kask do jazdy konnej oraz marynarka dżokejska. Wszystkie ubrania powinny być wykonane z najwyższej jakości dzianiny, dzięki czemu komfort z jazdy będzie zdecydowanie lepszy. Ceny takiego stroju oscylują, jak każdego ubioru sportowego, w różnych granicach. Bryczesy mogą dla przykładu kosztować 300-500 złotych, natomiast zwyczajne skarpetki sportowe już tylko 8-12 złotych. Jak zawsze, marka ma tutaj duże znaczenie.

Odpowiedz