Wakacje z dzieckiem – hotel, czy może domek wypoczynkowy?

nadmorskie zabawy

Wakacje z dzieckiem – hotel, czy może domek wypoczynkowy?

Wybierając się na wakacje, jeszcze przed urlopem i rezerwacją biletów powinniśmy się zastanowić, gdzie chcemy spędzić czas wolny. W nadmorskich kurortach dostajemy propozycję wynajęcia domku letniskowego i pokoju w hotelu. Obie opcje są wyjątkowo kuszące, ale to od nas zależy na co się zdecydujemy.

Nie jest tajemnicą, że różnią się od siebie nie tylko cenowo, ale komfort w obu przypadkach jest zupełnie inny. Jeżeli wybieramy się na wakacje z dzieckiem nad morzem, w zależności od wieku dziecka lepiej jest wybrać domek, niż hotelowy pokój. Małe dziecko będzie miało więcej swobody, jeżeli wybierzemy domek. Do tej kuszącej propozycji własnej kwatery dochodzi niewielkie podwórko, na którym bezpiecznie mogą się bawić nasze dzieci, bez kontaktu z obcymi ludźmi. Zwiększa to bezpieczeństwo dziecka nad morzem. W hotelach natomiast nocne hałasy mogą zakłócić nasz wymarzony urlop.

Namiot też jest opcją

Niektórzy z nas nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na pokoje w hotelach, czy uważają, że nie będą płacić tak dużych pieniędzy za domek na wakacje. Stąd właśnie zrodził się pomysł wakacji pod namiotem. Nad morzem są specjalne miejsca wyznaczone dla tych, którzy nie chcą spać w domkach, ani w hotelach. Można przywieźć swój namiot, lub wypożyczyć w wypożyczalni. Niestety,, jeżeli chcemy na wakacje zabrać dziecko, spędzenie urlopu w namiocie nie jest już tak dobrym pomysłem, ze względu na wygodę i komfort.

Kurorty nadmorskie

Kurorty nadmorskie mają w swojej ofercie nie tylko pokoje do wynajęcia, ale też przeróżne zajęcia integracyjne z innymi turystami, baseny, zajęcia dla dzieci, na których możemy zostawić nasze pociechy i odpocząć samemu, czy osób starszych. Wiele takich miejsc ma już nawet propozycje dla singli, dzięki którym mogą spędzić urlop z drugą osobą, a nie samotnie. Właściciele ośrodków nad morzem dbają o to, żeby turyści wracali do nich każdego roku, a nie żeby stawiali na kurortach krzyżyk, bo coś nie było dopracowane, lub takie jak w ofercie na stronie internetowej.

Coraz większe zainteresowanie wzbudzają wśród polskich urlopowiczów hotele, które oferują także wypoczynek przy basenie hotelowym. Jednym z nich jest także hotel Astor, który należy do najlepszych hoteli w Jastrzębiej Górze. Z przykładową ofertą takiego wypoczynku zapoznać można się pod adresem: http://www.astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/

Odpowiedz